Manfrotto Видео Monopod MVM250A FLUID MONOPOD 3/8 ATTACH.
- Video fluid monopod stands at 1.91m tall for maximum overview
-
Patented fluid cartridge provides exceptionally smooth panning
-
Pans a full 360° so you can work on every angle
-
Compact and retractable feet give you added stability
-
Standard plate with 1/4” and 3/8” screws give compatibility
1.799 ден
Нема на залиха
Нема на залиха
Извести ме кога производот ќе биде повторно на залиха:
Плаќање:
Опис
Lightweight and versatile. The Aluminium Fluid Monopod with 9.5mm top attachment is designed for incredibly smooth videos, ensuring you judder-free panning for every shot.
Full 360° panning allows you full view of the surrounding area. Our patented fluid cartridge technology is built directly into the monopod’s base. This video fluid monopod enables you to turn a full circle quickly and easily without any shakes or vibrations. Perfect for when you need a quick response to fast-paced movements.
Once erected, this video fluid monopod stands a full 1.91m tall. With this height, you’ll easily be able to survey surrounding areas no matter what objects may be in your way. Once your work is complete, you can collapse the monopod back down to 67.5cm Perfect for transporting your work and staying mobile.
Attach your camera to the Aluminium Fluid Monopod with the standard-fitting base plate and screws. With 9.5mm and 6.4mm fittings respectively, the base plate and screws afford you maximum compatibility with broadcast, cinema, DSLRs and smaller cameras.
Extra stability is on-hand thanks to the three retractable feet. Their added support means you photography work will remain upright and steady, no matter the surface terrain.
Weighing in at 1.2Kg, the video fluid monopod is lightweight, versatile and compact. Whether you focus is on film, journalism or even more adventurous photography, you’ll find this specially designed kit easily transportable, no matter where you need to go.
| Weight | 1200 g |
|---|---|
| Collection/Series | Fluid Video Monopods |
| Material | Aluminum |
| Мин. Height | 67.5 cm |
| Maximum Height | 191 cm |
| Fluid Base | Yes |
| Legs Tube Diameter | 20, 25, 29.4, 35.4 mm |
| Safety Payload Weight | 8 kg |
| Leg Sections | 4 |
| Top Attachment | 1/4″ сцреw, 3/8″ сцреw |
| Color | Black |
| Head Type | Video/Fluid Head |
| Carrying Bag Included | ноне |
| Closed Length | 67.5 cm |
| Easy Link | No |
| Front Tilt | -19° +19° |
| Leg Type | Single |
| Leg Lock Type | Flip Lock |
| Maximum Working Temperature | 60 C |
| Minimum Working Temperature | -20 C |
| Pan Bar Included | Yes |
| Panoramic Rotation | 360 |
| Plate Type | Fixed- with 1/4″ – 3/8″ screw |
| Quick Release | No |
| Tilt Drag | NONE |
н
Спецификации
| Бренд |
|---|

Nikon Mirrorless
Nikon Coolpix
Nikon DSLR
Nikon Cinema
Акциони камери
Додатоци за акциони камери
Компактни Фотоапарати
Дополнителна опрема
Батерии
Далечински Управувачи
Кабли
Каиши
Капачиња
Полначи
Nikon DSLR
Nikon Телеконвертори
Адаптери
Дополнителна Опрема
Капачиња
Сенила
Филтри
Mикрофони
Shotgun Микрофони
Безжични Микрофони
Жичани Микрофони
Студио Микрофони
Звучници
Party Speaker
Мали преносни
Носачи на Микрофони
Слушалки
Earbuds
Overear
Дополнителна Опрема Аудио
Екстерно
USB
USB C
Dual Drive
Compact flash
Читачи
Двогледи
Ласерски Мерачи
Торби
Messenger Bag
Shoulder Bag
Мали торбички
Торби за Објективи
Торби за Стативи
Ранци
Куфери
Hard Case
Со Тркалца
Дополнителна опрема
Моноподи
Без Глава
Со Глава
Триподи
Без Глава
Со Глава
Глави
3W/2W
Ball Head
Видео Стативи
Стабилизатори
За Фотоапарати
За Мобилни Телефони
Дополнителна опрема
Дополнителна опрема
Адаптери
Додатоци
Раце
Блицеви
Студиско Осветлување
Bi Colour
RGB
Модификатори
Стативи за Осветлување
Позадини и држачи за позадини
Дополнителна Опрема
Додатоци
Радио
Часовници
Паметни Часовници
Полначи и батерии
Powerbank
Батерии
Полначи
Дронови
Грамафони
Камери за Надзор
Лампи
Детски Таблети
Фото Рамки
Електрични Тротинети
Принтер
Преносни монитори
Weather Station
Останати Електронски Уреди
Диско Топки