NIKON Action EX 8×40
SKU:
BAA661AA
Waterproof up to 1m for 5mins and nitrogen filled with spherical eyepiece lens for minimum distortion and longer eye relief. Wide field of view, bright image, multilayer coated lenses, optional tripod adapter. Multilayer coated lenses, click-type dioptre adjustment ring, high eye point. For Spectator Sports, Hiking, Bird watching, Nature Viewing, Hunting, Spectacle Wearers or Marine Sports
Nikon Action EX 8×40 CF Black Binoculars provide a clear field view even for eyeglass wearers. It features a weather-sealed housing and slip-resistant handling. It also offers a multilayer-coated lenses and large objective diameter for optimal image clarity.
11.990 ден
Нема на залиха
Нема на залиха
Извести ме кога производот ќе биде повторно на залиха:
Плаќање:
Опис
| Type | |
|---|---|
| Display SKU | BAA661AA |
| Features | |
| Magnification (x) | 8x |
| Field of view at 1,000m (m) | 143m |
| Interpupillary distance adjustment (mm) | 56mm – 72mm |
| Weight (g) (body only)*1 | 855g |
| Close focusing distance (m) | 5.0m |
| Relative brightness | 25 |
| Exit pupil (mm) | 5.0mm |
| Angular field of view (Apparent/degree) | 59.3° |
| Angular field of view (Real/degree) | 8.2° |
| Objective diameter (mm) | 40mm |
| Series | Action EX |
| Waterproof Binos | Yes |
| Eye relief (mm) | 17.2mm |
| Type | Porro |
Customer Reviews
Слични производи
6.990 ден
SKU:
BAA810SA
4.990 ден
SKU:
BAA808SB
4.990 ден
SKU:
BAA807SB
10.390 ден
SKU:
BKA151YA
24.490 ден
SKU:
BAA911YA

Nikon Mirrorless
Nikon Coolpix
Nikon DSLR
Nikon Cinema
Акциони камери
Додатоци за акциони камери
Компактни Фотоапарати
Дополнителна опрема
Батерии
Далечински Управувачи
Кабли
Каиши
Капачиња
Полначи
Nikon DSLR
Nikon Телеконвертори
Адаптери
Дополнителна Опрема
Капачиња
Сенила
Филтри
Mикрофони
Shotgun Микрофони
Безжични Микрофони
Жичани Микрофони
Студио Микрофони
Звучници
Party Speaker
Мали преносни
Носачи на Микрофони
Слушалки
Earbuds
Overear
Дополнителна Опрема Аудио
Екстерно
USB
USB C
Dual Drive
Compact flash
Читачи
Двогледи
Ласерски Мерачи
Торби
Messenger Bag
Shoulder Bag
Мали торбички
Торби за Објективи
Торби за Стативи
Ранци
Куфери
Hard Case
Со Тркалца
Дополнителна опрема
Моноподи
Без Глава
Со Глава
Триподи
Без Глава
Со Глава
Глави
3W/2W
Ball Head
Видео Стативи
Стабилизатори
За Фотоапарати
За Мобилни Телефони
Дополнителна опрема
Дополнителна опрема
Адаптери
Додатоци
Раце
Блицеви
Студиско Осветлување
Bi Colour
RGB
Модификатори
Стативи за Осветлување
Позадини и држачи за позадини
Дополнителна Опрема
Додатоци
Радио
Часовници
Паметни Часовници
Полначи и батерии
Powerbank
Батерии
Полначи
Дронови
Грамафони
Камери за Надзор
Лампи
Детски Таблети
Фото Рамки
Електрични Тротинети
Принтер
Преносни монитори
Weather Station
Останати Електронски Уреди
Диско Топки