NIKON Action EX 12×50
SKU:
BAA664AA
Perfect for challenging conditions, the Nikon Action EX 12×50 EX CF standard waterproof binoculars are nitrogen gas-filled providing fog-free use up to 1-metre.
Nikon Action EX 12X50 CF Binocular Its Click-stop, twist-out eyecup design with High-eyepoint design provides soothing eye relief in a longer time even eyeglass wearers can have a clear field of view. The Eco-glass optics and Multilayer Coated Lens helps minimize chromatic aberrations and achieve image clarity.
149.990 ден
На залиха
На залиха
Плаќање:
Опис
| Type | |
|---|---|
| Display SKU | BAA664AA |
| Features | |
| Magnification (x) | 12x |
| Field of view at 1,000m (m) | 96m |
| Interpupillary distance adjustment (mm) | 56mm – 72mm |
| Weight (g) (body only)*1 | 1045g |
| Close focusing distance (m) | 7.0m |
| Relative brightness | 17.6 |
| Exit pupil (mm) | 4.2mm |
| Angular field of view (Apparent/degree) | 59.9° |
| Angular field of view (Real/degree) | 5.5° |
| Objective diameter (mm) | 50mm |
| Series | Action EX |
| Waterproof Binos | Yes |
| Eye relief (mm) | 16.1mm |
| Type | Porro |
Customer Reviews
Слични производи
4.990 ден
SKU:
BAA808SB
4.990 ден
SKU:
BAA861WA
22.990 ден
SKU:
BAA910YA
36.490 ден
SKU:
BAA903SA
34.990 ден
SKU:
BAA902SA

Nikon Mirrorless
Nikon Coolpix
Nikon DSLR
Nikon Cinema
Акциони камери
Додатоци за акциони камери
Компактни Фотоапарати
Дополнителна опрема
Батерии
Далечински Управувачи
Кабли
Каиши
Капачиња
Полначи
Nikon DSLR
Nikon Телеконвертори
Адаптери
Дополнителна Опрема
Капачиња
Сенила
Филтри
Mикрофони
Shotgun Микрофони
Безжични Микрофони
Жичани Микрофони
Студио Микрофони
Звучници
Party Speaker
Мали преносни
Носачи на Микрофони
Слушалки
Earbuds
Overear
Дополнителна Опрема Аудио
Екстерно
USB
USB C
Dual Drive
Compact flash
Читачи
Двогледи
Ласерски Мерачи
Торби
Messenger Bag
Shoulder Bag
Мали торбички
Торби за Објективи
Торби за Стативи
Ранци
Куфери
Hard Case
Со Тркалца
Дополнителна опрема
Моноподи
Без Глава
Со Глава
Триподи
Без Глава
Со Глава
Глави
3W/2W
Ball Head
Видео Стативи
Стабилизатори
За Фотоапарати
За Мобилни Телефони
Дополнителна опрема
Дополнителна опрема
Адаптери
Додатоци
Раце
Блицеви
Студиско Осветлување
Bi Colour
RGB
Модификатори
Стативи за Осветлување
Позадини и држачи за позадини
Дополнителна Опрема
Додатоци
Радио
Часовници
Паметни Часовници
Полначи и батерии
Powerbank
Батерии
Полначи
Дронови
Грамафони
Камери за Надзор
Лампи
Детски Таблети
Фото Рамки
Електрични Тротинети
Принтер
Преносни монитори
Weather Station
Останати Електронски Уреди
Диско Топки