NIKON ACULON A30 8X25 Црн
SKU:
BAA807SA
ACULON A30 8×25 Black binoculars provide impeccable magnification for all your outdoor needs. Shop visionary Nikon full-size binoculars!
ACULON A30 binoculars focus on the heart of the action. Watch live sporting events through the 25 mm objective diameter and multilayer-coated lenses and enjoy wide, bright and focused images
4.990 ден
In stock
In stock
Payment:
Description
| Type | |
|---|---|
| Display SKU | BAA807SA |
| Features | |
| Magnification (x) | 8x |
| Field of view at 1,000m (m) | 105m |
| Interpupillary distance adjustment (mm) | 56mm – 72mm |
| Weight (g) (body only)*1 | 275g |
| Close focusing distance (m) | 3.0m |
| Relative brightness | 9.6 |
| Exit pupil (mm) | 3.1mm |
| Angular field of view (Apparent/degree) | 45.5° |
| Angular field of view (Real/degree) | 6° |
| Objective diameter (mm) | 25mm |
| Series | Aculon |
| Waterproof Binos | No |
| Eye relief (mm) | 15.0mm |
Customer Reviews
Related products
10.990 ден
SKU:
BAA816SA
6.990 ден
SKU:
BAA810SA
25.990 ден
SKU:
BAA912YA
10.590 ден
SKU:
BAA931YA
12.290 ден
SKU:
BAA933YA
