NIKON ACULON A30 10×25 Silver
SKU:
BAA808SB
ACULON A30 10×25 Silver binoculars provide impeccable magnification for all your outdoor needs. Shop visionary Nikon full-size binoculars!
ACULON A30 binoculars focus on the heart of the action. Watch live sporting events through the 25 mm objective diameter and multilayer-coated lenses and enjoy wide, bright and focused images
4.990 ден
In stock
In stock
Payment:
Description
| Type | |
|---|---|
| Display SKU | BAA808SA |
| Features | |
| Magnification (x) | 10x |
| Field of view at 1,000m (m) | 80m |
| Interpupillary distance adjustment (mm) | 56mm – 72mm |
| Weight (g) (body only)*1 | 275g |
| Close focusing distance (m) | 3.0m |
| Relative brightness | 6.3 |
| Exit pupil (mm) | 2.4mm |
| Angular field of view (Apparent/degree) | 47.2° |
| Angular field of view (Real/degree) | 5° |
| Objective diameter (mm) | 25mm |
| Series | Aculon |
| Waterproof Binos | No |
| Eye relief (mm) | 10.6mm |
| Type | Roof |
Customer Reviews
Related products
13.990 ден
SKU:
BAA663AA
12.990 ден
SKU:
BAA662AA
10.990 ден
SKU:
BAA816SA
4.990 ден
SKU:
BAA861WA
36.490 ден
SKU:
BAA903SA
